zastosowanie piasku w procesie piaskowania

Piaskowanie 

Proces piaskowania jest to czyszczenie elementu, z wykorzystywaniem piasku pod dużym ciśnieniem. W tym procesie zazwyczaj stosowany jest piasek o drobnych ziarnach dzięki czemu można precyzyjnie usunąć niepożądane warstwy farby, lakieru, brudu czy rdzy bez obaw o uszkodzenie czyszczonej powierzchni.
Piaskowanie z powodzeniem stosowane jest w lakiernictwie samochodowym ponieważ sprawia, że oczyszczona w ten sposób powierzchnia, staje się lekko chropowata, a nowe warstwy lakieru skutecznie do niej przywierają. Piaskowanie często jest stosowane usługach galwanizacyjnych gdzie istotne jest dokładne oczyszczenie danego elementu, zanim podda się go kąpieli galwanicznej i pokryje się go kolejnymi warstwami metali. Oczyszczanie powierzchni z wykorzystaniem piasku stosowane jest też wszędzie tam, gdzie trzeba oczyścić stare elementy z brudu lub z rdzy np. czyszczenie elewacji budynków.
W ofecie Kolsped znajdą Państwo odpowiedni piasek suszony do piaskowania powierzchni, dostępny w różnych frakcjach i pojemnościach.

 

zastosowanie żwiru ozdobnego w budowie ogrodu

Tworzenie Ogrodów

Żwir i piasek są kruszywami naturalnymi charakteryzującymi się doskonałymi cechami odprowadzania nadmiaru wody z podłoża, na którym zostały one zastosowane. Z uwagi te właściwości zarówno żwir filtracyjny jak i piasek kwarcowy z powodzeniem stosuje się w ogrodnictwie. Ponadto możemy zwiększyć atrakcyjność naszego ogrodu wsypując jego alejki żwirem ozdobnym. Oprócz poprawy estetyki ogrodu wykorzystanie odpowiedniego rodzaju żwiru utrudnia rozrost chwastów co wpływa pozytywnie na ogrodową roślinność. Zastosowanie żwiru jako podłoża w alejkach ogrodowych zapobiega również tworzeniu się kałuż czy błota.
Zapraszamy do zapoznania się z szeroką ofertą żwiru firmy Kolsped.

 

 

zastosowanie piasku budowlanegoBudownictwo

Jednym z podstawowych materiałów na budowie jest piasek, znajduje on bardzo wiele zastosowań od budowy fundamentów, poprzez zaprawy murarskie na tynkach i wylewkach kończąc. Piasek budowlany występuje w frakcjach: 0,8 – 1,40 mm, 0,8 – 2,00 mm, 1,4 – 3,00 mm, 2,0 – 3,50 mm. Spośród kruszyw stosowanych w budownictwie piasek jest tym najdrobniejszym. W Polsce piasek pozyskiwanych jest w różny sposób: podczas pogłębiania rzek, z wydm, najczęściej jednak wydobywany jest w piaskarniach i żwirowniach. Kruszywo kopalne ma lepsze właściwości z uwagi na mniej obłe ziarna w przeciwieństwie do piasku rzecznego. 
Kolsped proponuje swoim Klientom piasek budowlany dostępny w wielu frakcjach, na życzenie Klienta możemy zorganizować transport w obrębie województwa śląskiego - korzystając z formularza kontaktowego mogą Państwo uzyskać więcej informacji.

 

 

Informacje Kontaktowe

PPUH Kolsped Sp. z o.o.
Adres: Tuwima 9,
41-208 Sosnowiec
śląskie
NIP: 644-051-33-85
Telefon: +48 507-452-103
Email: kolsped@gmail.com
Godziny Otwarcia: 7:30–15:00

Mapa Dojazdu

Aktualności

2020-10-01 Witam na stronie 
Czytaj więcej

2020-11-24 Kruszywa budowlane wysokiej jakości 
Czytaj więcej